فیلتر مینرال

کاربرد فیلتر مینرال (کانی ساز) چیست؟

فیلترها برای حذف مواد شیمیایی، فلزات سنگین و سایر آلودگی های آب طراحی شده اند. اغلب افراد ترجیح می دهند از گزینه هایی استفاده نمایند که کلسیم و منیزیم را نیز حذف کند. به این دلیل که این رسوبات آهکی به دستگاه های لوازم خانگی آن ها آسیبی نرسانند. بهتر است بدانید در چنین مواقعی، فیلتراسیون موجب حذف مواد معدنی ضروری که برای رشد و عملکرد صحیح بدن حائز اهمیت هستند، می گردد. از این رو باید چاره ای اندیشید. فیلتر مینرال یک گزینه مناسب برای افزودن مواد معدنی ضروری به آب می باشد.

فیلتر مینرال چیست؟

فیلترهای معدنی که به عنوان فیلترهای کانی سازی نیز شناخته می شوند، دستگاه های تصفیه آب هستند که مواد معدنی مفیدی را به آب اضافه می کنند. آن ها اغلب از بستری از مواد معدنی طبیعی مانند کلسیم و منیزیم برای بهبود طعم، قلیاییت و محتوای مواد معدنی آب استفاده می کنند. این فیلترها معمولاً در اسمز معکوس (RO) و سایر سیستم‌های تصفیه آب برای معدنی‌سازی مجدد آب، بهبود طعم آن برای نوشیدن و پخت و پز استفاده می‌شوند. فیلترهای معدنی می توانند به بازگرداندن تعادل مواد معدنی طبیعی در آب تصفیه شده کمک نمایند.

فیلتر مینرال

فیلتر مینرال چگونه کار می کند؟

فیلتر معدنی همراه با سیستم تصفیه آب RO موجود در خانه نصب می شود. آن ها بین مخزن نگهدارنده سیستم و خروجی آب قرار می گیرند. هنگامی که آب برای فیلتراسیون جریان می یابد، مراحل مختلف تصفیه را طی می کند که در آن رسوبات، مواد شیمیایی، فلزات سنگین و باکتری ها حذف می شوند. آبی که اکنون عاری از آلاینده ها و مواد معدنی است وارد مخزن نگهداری می شود. بنابراین، هنگامی که شیر آب را باز می کنید، آب از مخزن نگهدارنده خارج می شود و از فیلتر آب با سنگ های معدنی عبور می کند. هنگامی که با کارتریج تماس پیدا می کند، مواد معدنی ضروری مانند پتاسیم، کلسیم و منیزیم را جذب کرده و به صورت معدنی مجدد از شیر خارج می شود.

بیشتر بخوانید: 8 ویژگی مهم سیستم اسمز معکوس

دلایل انتخاب و خرید یک دستگاه تصفیه آب با مواد معدنی چیست؟

چند دلیل مهم وجود دارد که می توان از یک فیلتر مینرال استفاده کرد:

1- دسترسی به آب غنی از مواد معدنی: همانطور که بیان شد این کارتریج‌ها کلسیم، پتاسیم و منیزیم را به آب اضافه می کنند. وظیفه این مواد معدنی برای سلامت بدن به شرح ذیل است:

  • کلسیم: قوی تر کردن استخوان‌ها
  • منیزیم: حمایت از عملکرد اعصاب
  • پتاسیم: تنظیم مایعات، ارسال سیگنال های عصبی و تنظیم انقباضات عضلانی

2- آب با طعم بهتر: همانطور که سیستم های RO به شدت توصیه می شوند، اما حذف موثر مواد معدنی از آب باعث کاهش کیفیت طعم آن می گردد.  با استفاده از فیلتر مینرال، آب طعم فوق‌العاده خود را از طریق فرآیند معدنی‌سازی مجدد به دست می‌آورد.

3- قلیائیت آب را بازیابی می کند: حذف مواد معدنی از آب آن را اسیدی می کند. همانطور که همه می دانیم، سطوح اسیدی بالا می تواند بدن ما را دچار آسیب نماید. بازیابی مواد معدنی باعث قلیایی شدن آب می گردد و از پیامدهای شدید سلامتی اسیدی شدن بدن جلوگیری می نماید.

فیلتر مینرال

چگونه می توان سازگاری با سیستم های فیلتراسیون را بررسی کرد؟

سازگاری فیلتر معدنی با سیستم های فیلتراسیون به طراحی و پیکربندی خاص سیستم بستگی دارد. فیلترهای معدنی اغلب در سیستم های اسمز معکوس یا تصفیه آب ادغام می شوند. سازگاری شامل حصول اطمینان از این است که فیلتر متناسب با سیستم موجود طراحی شده است یا می تواند در سیستم موجود ادغام شود. بررسی دستورالعمل ها و مشخصات سازنده برای تایید سازگاری و اطمینان از عملکرد صحیح فیلتر معدنی در سیستم فیلتراسیون انتخابی شما ضروری است.

دستگاه فیلتراسیون مواد معدنی

هرچند وقت یکبار نیاز به تعویض فیلتر معدنی وجود دارد؟

فرکانس تعویض فیلترهای معدنی می تواند براساس مصرف آب و طراحی فیلتر متفاوت باشد. به طور معمول، آن ها هر 6 تا 12 ماه یکبار نیاز به تعویض دارند، اما ضروری است که به توصیه های سازنده برای مدل فیلتر خاص خود توجه نمایید. نظارت منظم بر کیفیت آب، طعم و عملکرد فیلتر نیز می تواند به تعیین زمان تعویض کمک کند. پیروی از دستورالعمل های سازنده تضمین می کند که فیلتر مینرال همچنان به طور موثر طعم و کیفیت آب شما را افزایش می دهد.

سخن پایانی | فیلتر مینرال

فیلترهای معدنی معمولاً مواد معدنی ضروری مانند کلسیم و منیزیم را به آب اضافه می کنند. این مواد معدنی نه تنها طعم آب را افزایش می دهند بلکه به کیفیت کلی آب نیز کمک می کنند. انواع و نسبت های خاص مواد معدنی اضافه شده توسط این فیلترها ممکن است بسته به طراحی فیلتر مینرال و نتایج مطلوب کیفیت آب متفاوت باشد.

آرام صنعت (آرام نازل)

واحد تولیدی آرام صنعت (آرام نازل) از زمان راه‌اندازی این مجموعه، راه‌حل‌هایی برای تصفیه آب آلوده ارائه نموده است و با عرضه محصولات بادوام خود، به حفظ منابع آبی کشور اندیشیده است. با دستگاه های فیلتراسیون می توان آب آلوده را به روش ایمن و با هزینه کم تصفیه نمود و به چرخه استفاده مجدد بازگرداند.

آرام نازل مفتخر به ساخت انواع نازل فیلتراسیون نظیر نازل فیلتر شنی ،، نازل سختی گیر ،، نازل فیلتر استخر و جکوزی ،،  نازل فیلتر کربنی و پارشیالیزیشن با بالاترین درجه کیفی می باشد.

خرید نازل فیلتر شنی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *