مزایای بیوفیلتراسیون برای تصفیه خانه فاضلاب

بیوفیلتراسیون یک فرآیند معمول و مقرون به صرفه تصفیه آب است که قادر به حذف اکثر آلاینده ها، بهبود پایداری آب و کنترل بو و طعم است. سیستم های بیوفیلتراسیون با تمرکز بر حذف آلاینده های آلی از فاضلاب طراحی شده اند. در این سیستم، مصرف انرژی و راندمان حذف آلاینده ها بهتر است. در این مطلب می توانید با مزایای بیوفیلتراسیون برای تصفیه خانه آب و فاضلاب آشنا شوید.

تصفیه خانه فاضلاب بیوفیلتراسیون چگونه کار می کند؟

عملکرد این سیستم با استفاده از باکتری ها برای تجزیه موثر آلاینده های موجود در فاضلاب طراحی شده است. امروزه سرامیک متخلخل، فیلتر اصلی بسیاری از سیستم‌های تصفیه فاضلاب بیوفیلتراسیون است. این فیلتر می‌تواند تولید باکتری‌های مفیدی را که می‌توانند بسیاری از آلاینده‌های مضر موجود در فاضلاب را تجزیه کنند، افزایش دهد. از پروتئین و چربی گرفته تا سایر ترکیبات آلی، هیدروژن، شکر و الکل.

مزایای بیوفیلتراسیون برای تصفیه خانه فاضلاب

اگر سیستم بیوفیلتراسیون مناسب را برای تاسیسات صنعتی خود انتخاب کنید، از 6 مزیت آن بهره مند خواهد شد. این مزایا عبارتند از:

1- حذف آلاینده‌ها بهبود یافته 

حذف آلاینده‌های معدنی، آلی و میکروبی از آب توسط سیستم‌های بیوفیلتراسیون در مقایسه با سیستم‌های فیلتراسیون معمولی موثرتر است.

2- افزایش طعم از مزایای بیوفیلتراسیون برای تصفیه

حذف ترکیبات خاص مانند متیل ایزوبورنئول و ژئوسمین معمولاً بسیار دشوار است. با این حال، این ترکیبات را می توان با بیوفیلتراسیون حذف کرد، که احتمال وجود بوها و طعم های کپک زده یا خاکی را در آب کاهش می دهد.

مزایای بیوفیلتراسیون برای تصفیه

3- انعطاف پذیری بهتر

این نوع سیستم در هنگام در نظر گرفتن تغییرات آب، انعطاف پذیر است. اگر آب در طول زمان به حدی تغییر کند که جمعیت ارگانیسم‌ها بازسازی شود، سیستم‌های بیوفیلتراسیون باید بتوانند هر گونه آلاینده‌ای را که وارد آب می‌شوند را حذف کنند.

4- کاهش تشکیل DBP

سیستم‌های بیوفیلتراسیون می‌توانند به طور موثر کربن آلی را از فاضلاب حذف کنند. در نتیجه احتمال ایجاد محصولات جانبی مانند اسیدهای هالواستیک و تری هالومتان‌ها را کاهش می‌دهد.

5- تولید مواد جامد کمتر از مزایای بیوفیلتراسیون برای تصفیه

استفاده از سیستم بیوفیلتراسیون به این معنی است که تولید جامدات باقیمانده باید به حداقل برسد. به نوبه خود، هزینه های حمل و نقل پایین نگه داشته می شود.

6- بهبود پایداری آب 

از دیگر مزایای بیوفیلتراسیون برای تصفیه فاضلاب می توان به حذف کربن آلی محلول زیست تخریب پذیر اشاره نمود که به بهبود پایداری آب در سیستم انتخابی شما کمک می نماید.

طراحی سیستم بیوفیلتراسیون

طراحی یک سیستم بیوفیلتراسیون ساده و سرراست می باشد. مهم است که سیستم بیوفیلتراسیونی که انتخاب می‌کنید مجهز به تجهیزات مناسبی باشد که رشد باکتری‌ها را تسهیل نماید و هر گونه آلاینده مضر را از بین ببرد. هنگام کار با این نوع سیستم، ممکن است لازم باشد چندین جنبه از عملکرد سیستم را کنترل کنید. به عنوان مثال، ضروری است که مقدار مناسبی از اکسیژن وارد سیستم بیوفیلتراسیون شود.

همچنین سیستم باید حاوی کربن، نیتروژن و فسفر کافی باشد تا فرآیند فیلتراسیون به موقع کامل گردد. در صورتی که سیستم شما به مقداری هوادهی نیاز داشته باشد، به احتمال بسیار زیاد هوا باید مستقیماً با یک فن یا دمنده وارد سیستم شود. اطمینان حاصل کنید که در صورتی که حسگرهای سیستم تشخیص دهند که هوا مورد نیاز است، فن/دمنده ای را انتخاب کنید که بتواند به طور خودکار روشن شود.

طراحی سیستم بیوفیلتراسیون

چالش ها

به طور کلی، سیستم های بیوفیلتراسیون ترکیبات بزرگ‌تر و پیچیده تر را به خوبی مدیریت نمی کنند، به همین دلیل است که این سیستم فیلتراسیون برای ترکیبات ساده و کوچکتر ایده آل است.

برای حذف صحیح ترکیبات پیچیده از فاضلاب، همیشه زمان زیادی نیاز است. در نتیجه طراحی سیستم می تواند بر مدت زمان تصفیه تأثیر بگذارد. اگر فکر می کنید فاضلابی که به مرکز تصفیه شما ارسال می شود حاوی غلظت بالایی از ترکیبات پیچیده است، باید بیوفیلترهای بزرگتری را خریداری کنید که برای این ترکیبات طراحی شده اند.

سخن پایانی – مزایای بیوفیلتراسیون برای تصفیه

اگر می خواهید از سیستم فیلتراسیونی استفاده کنید که برای محیط زیست عالی است و می تواند بدون اتلاف انرژی زیاد کار کند، سیستم های بیوفیلتراسیون بهترین گزینه هستند. در مقایسه با سیستم‌های معمولی، این روش آبی تولید می‌کند که طعم بهتری دارد و حاوی ترکیبات آلی کمتری است.

همچنین اگر کنترل آلاینده‌های فاضلاب، کاهش سموم جلبکی و دور نگه داشتن محصولات جانبی برای شما دشوار است، یک سیستم بیوفیلتراسیون می‌تواند به شما در رسیدگی به هر یک از این مشکلات کمک شایانی نماید. توجه داشته باشید که راه اندازی صحیح یک سیستم بیوفیلتراسیون در یک تصفیه خانه فاضلاب مستلزم سرمایه گذاری اولیه بالا و همچنین هزینه های نگهداری قابل توجهی است.

آرام صنعت

شرکت آرام صنعت (آرام نازل) ، تولید کننده انواع نازل فیلتراسیون با درجه کیفی بالا می باشد. این قطعات جزء تجهیزات ضروری برای انواع دستگاه های فیلتراسیون هستند که کیفیت ساختشان رابطه مستقیمی با دوام محصول دارد. به دلیل استفاده از متریال مرغوب ، کیفیت این محصولات تضمین شده می باشد.

این محصولات شامل :

انواع نازل فیلتر شنی ،، نازل فیلتر استخری و جکوزی ،، نازل فیلتر کربنی ،، نازل سختی گیر رزینی

تولید کننده نازل فیلتر شنی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *